喺出面食早餐真係好貴

cherrieloy
|
自己喺屋企煮,一個日版出前一丁、兩塊漢堡扒、兩條腸、雙蛋,成本$10,呢個餐喺出面食要$3x

附件: 你需要登錄才可以下載或查看附件。沒有帳號?註冊
點評
wcpcelia    發表於 17-12-19 14:43
ada0707    發表於 17-12-18 11:09
bkcookie
|
好豐富,不過卡路里都好高!
sf013hk
|
10 蚊會有少少難度卦??
lam133
|
cherrieloy 發表於 17-12-17 15:49
自己喺屋企煮,一個日版出前一丁、兩塊漢堡扒、兩條腸、雙蛋,成本$10,呢個餐喺出面食要$3x

...

出面無多種選擇
onlam2005
|
幾時都係自己煮經濟又健康,
但我屋苑一到星期日就快餐酒樓food court都實爆
cherrieloy
|
bkcookie 發表於 17-12-17 15:50
好豐富,不過卡路里都好高!

出面茶餐廳都係呢啲
怪獸青BB
|
一早食到甘多野
cherrieloy
|
sf013hk 發表於 17-12-17 15:52
10 蚊會有少少難度卦??

本帖最後由 cherrieloy 於 17-12-17 16:11 編輯

本帖最後由 cherrieloy 於 17-12-17 16:07 編輯

日版出前一丁一pack$2x已經有五包,漢堡扒一pack$2x有六塊,腸仔一pack$2x有成十條,蛋$1/隻

我地自己喺超級市場先係呢個價喎,佢地批發買平起碼一半
點評
wcpcelia    發表於 17-12-19 14:43
cherrieloy
|
怪獸青BB 發表於 17-12-17 16:04
一早食到甘多野

出面茶餐廳都有呢個餐
shop_baby
|
cherrieloy 發表於 17-12-17 16:06
本帖最後由 cherrieloy 於 17-12-17 16:11 編輯

本帖最後由 cherrieloy 於 17-12-17 16:07 編輯

麵5蚊,漢堡扒2塊6.5,2條腸4蚊,蛋1蚊
已經16.5
點評
knifesheep    發表於 17-12-19 10:26
sf013hk
|
回覆 cherrieloy 的帖子

一丁, 當$20÷5=$4蛋×2 =$2
漢堡扒當24,蚊6塊,兩塊即係=$8
腸仔當一蚊一條=$2
4+2+8+2=16喎,好似。
ching070707
|
sf013hk 發表於 17-12-17 16:18
回覆 cherrieloy 的帖子

一丁, 當$20÷5=$4蛋×2 =$2

未計煤氣,水
Giant
|
cherrieloy 發表於 17-12-17 15:49
自己喺屋企煮,一個日版出前一丁、兩塊漢堡扒、兩條腸、雙蛋,成本$10,呢個餐喺出面食要$3x

...

本帖最後由 Giant 於 17-12-17 16:26 編輯

本帖最後由 Giant 於 17-12-17 16:24 編輯

仲要計埋水、煤、油、洗潔精呢d成本,慳嘅只係人工,可以唔駛煮、唔駛洗,坐低就食,食完拍吓籮柚就走得,夏天有冷氣,冬天有暖氣,呢d都係食肆嘅成本,所以唔應該只計食材去衡量。
點評
knifesheep    發表於 17-12-19 10:27
BKsquare
|
sf013hk 發表於 17-12-17 16:18
回覆 cherrieloy 的帖子

一丁, 當$20÷5=$4蛋×2 =$2


BKsquare
|
cherrieloy 發表於 17-12-17 15:49
自己喺屋企煮,一個日版出前一丁、兩塊漢堡扒、兩條腸、雙蛋,成本$10,呢個餐喺出面食要$3x

...

有得咁計

$16 + 人工 + 舖租 + 燈油火
toffeetong
|
Giant 發表於 17-12-17 16:22
本帖最後由 Giant 於 17-12-17 16:24 編輯

仲要計埋水、煤、油、洗潔精呢d成本,慳嘅只係人工,可以唔 ...

仲有飲品未計
kavenzou
|
cherrieloy 發表於 17-12-17 16:06
本帖最後由 cherrieloy 於 17-12-17 16:11 編輯

本帖最後由 cherrieloy 於 17-12-17 16:07 編輯

本帖最後由 kavenzou 於 17-12-17 16:31 編輯

20/5=4
20/6=3
20/10=2

4*1+3*2+2*2+1*2=16

hinabb23
|
cherrieloy 發表於 17-12-17 15:49
自己喺屋企煮,一個日版出前一丁、兩塊漢堡扒、兩條腸、雙蛋,成本$10,呢個餐喺出面食要$3x

...

我都覺得出街食好貴!同埋自己屋企煮點都健康d!所以我都成日好似樓主咁自己煮早餐慢慢歎
cattz288
|
BKsquare 發表於 17-12-17 16:24
有得咁計

$16 + 人工 + 舖租 + 燈油火

係!通常材料只佔1/3。。。
99dogdog
|
如果咁講,出面普通食個雜菜煲成百蚊、油菜又幾十蚊、蒸魚一條幾百蚊,咁其實好多嘢可以自己煮,唔使出去食!
Powered by Baby Kingdom